Lt - De
Onkovita - ONKOVITA - Onkovita
Skaitliukas
375189 Lankytojai
Mamografija

Mamografija - tai rentgenologinis krūtų tyrimas, kurio pagalba aptinkami smulkūs krūtų pakitimai. Daugiau kaip 70 procentų visų krūties vėžio atvejų aptinkama tarp vyresnių nei 40 metų moterų. Krūtų rentgenologinio tyrimo metu galima pastebėti neapčiuopiamus pakitimus, kuriuos būtų įmanoma apčiuopti tik praėjus 1.5-2 metams. Tyrimai parodė, kad atliekant mamografinius tyrimus net 35 procentais sumažėja moterų mirtingumas nuo krūties vėžio. Jaunesnėms nei 40 metų moterims mamografinis tyrimas atliekamas rečiau, nes krūties vėžys šio amžiaus moterims nėra dažna liga, be to, jų krūtų audinys yra tankus ir pakitimai su rentgenografijos pagalba sunkiau pastebimi. Tačiau esant krūties vėžio atvejų giminėje ( sirgo mama, sesuo…), moteris turėtų pradėti mamografinius tyrimus būdama jaunesnė, nei buvo jos giminaitė, kai jai nustatė krūties vėžio diagnozę.Taip pat siūlome atlikti krūtų rentgenogramas prieš pradedant pakaitinę hormonų terapiją.

Kadangi daugelio moterų krūtys prieš menstruacijas sustandėja, tinkamiausias laikas tirti krūtis tuoj pasibaigus menstruacijoms (pirmą savaitę). Prieš tyrimą moteris prašoma atsakyti į keletą asmeninių klausimų anketoje. Apsilankymo pas gydytoją metu reikėtų turėti ankstesnes mamogramas (jei tokios buvo atliktos), kad būtų galima jas palyginti su naujomis. Kadangi talkas ar kitokia dezodoruojanti pudra matoma rentgenogramose, reikėtų prieš tyrimą jomis nesinaudoti. Taip pat būtų patogiau, jei moteris vilkėtų palaidinę, sijoną ar kelnes, nes tyrimo metu ji turi iki pusės nusirengti.

Mamografijos metu atliekamos dvi kiekvienos krūties rentgeno nuotraukos: tiesinė ir įstrižinė. Jei reikia, gali būti atliktos ir kitų projekcijų rentgeno nuotraukos.

Krūtis padedama ant rentgeno aparato stalelio ir plastikine plokštele suspaudžiama, kad išsilygintų krūties audinys. Kol krūtis spaudžiama, moteris gali jausti diskomfortą, tačiau tai trunka tik kelias sekundes. Visos mamogramos atliekamos per keletą minučių. Atsakymą moteris gauna tą pačią ar kitą dieną.

Nėra duomenų, kad krūties suspaudimas mamografinio tyrimo metu sužalotų krūties audinius. Radiacijos kiekis, veikiantis moterį mamografinio tyrimo metu, yra mažas ir neskatina navikinio proceso.

Kartais tyrimą reikia pakartoti. Moteris pakartotinai kviečiama, jei mamogramoje matoma pakitimų ir reikalingi tolesni tyrimai. Papildomi tyrimai atliekami individualiai, priklausomai nuo atvejo. Jei moteris pakartotinai kviečiama tirtis, tai nereiškia, kad ji serga krūties vėžiu. Dažniausiai iš 100 moterų pakartotinai tenka pakviesti tik 5. Tik vienai iš jų diagnozuojamas krūties vėžys.

Informacija ir registracija: tel./faks. (8-5) 262 48 48, mob. 8 698 33 546